Christo (f. Gabrovo, Bulgarien 1935, d. New York City 2020)
“Orange stone front”. Sign. Christo, 35/100. Litografi i farver med collage applikationer af brunt papir. Bladstørrelse 37,5×27.
Undersøgt i ramme. Papiret er let gulnet.
1161313 (Autobud) | ||
843781 | ||
1161313 (Autobud) | ||
843781 | ||
1161313 (Autobud) | ||
843781 | ||
1161313 | ||
843781 | ||
1161313 |