1738/1520
Barok bestik, bestående af fem gafler og fem knive, samt forskærerkniv med facetslebne skafter af agat, med let variation. Antagelig Tyskland, 18. årh. (12)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle dele mangler montering på top af skaft.
Varia (udskudt), 28. september 2017
Vurdering
Hammerslag