Foto endnu ikke klar
891/​1341

Irma Kronlund (f. 20. årh.)

Rölakan tæppe af uld. Geometrisk mønster i blå, grå og lyse nuancer. Sign. IK og KLH. Udført ca. 1950'erne hos Kristianstad/Kronobergs Läns Hemslöjd, Sverige. L. 208. B. 197.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: design@bruun-rasmussen.dk

Design, 3. december 2019

Vur­dering

20.000 DKK

Hammerslag

18.000 DKK