Martin Bigum (b. Copenhagen 1966)
Martin Bigum (f. København 1966), Originalt litografi The Kisses, originalt farvelitografi, 2023. Trykt på 300g Rives syrefrit bomuldspapir. . Signeret og nummereret 11/150. Uden ramme
Mål: 54×75 cm.
Galleripris: 6.000 kr.
Værket er doneret af Atelier Clot
Dette værk sælges til fordel for Ungdommens Røde Kors. Bruun Rasmussen donerer således alle salærer og gebyrer der måtte være i forbindelse med auktionen. Om Ungdommens Røde Kors: Ungdommens Røde Kors er Danmarks største humanitære ungdomsorganisation. Vi er en frivillig, social organisation, som laver indsatser for og med børn og unge i hele Danmark og ude i verden. I Ungdommens Røde Kors er vi flere tusind børn og unge, der brænder for at gøre noget ved de sociale udfordringer, der findes for børn og unge i samfundet. Vi insisterer på, at alle kan gøre en forskel, og at alle kan være noget særligt for nogen. Læs mere om Ungdommens Røde Kors her https://urk.dk/om-os.
The Danish Red Cross Youth, 14 May 2024
38 bids
When | Bidder | Bid |
(Auto bid) | ||
(Auto bid) | ||
(Auto bid) | ||
(Auto bid) | ||
(Auto bid) | ||
(Auto bid) | ||
(Auto bid) | ||
(Auto bid) | ||
(Auto bid) | ||
(Auto bid) | ||