2144/73
Luigi Gasparini (f. 1865)
“Ricevimento in PaLazzo Giovanelli”. Sign. Luigi Gasparini. Olie på lærred. 70×94.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 1613, 2016 nr. 15.
Lærred bør strammes op. Mindre stødmærke. Mindre krakeleringer og enkelte minimale afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. november 2021
Vurdering
Hammerslag