1303/720
Wilfred Glud (f. København 1872, d. sst. 1946)
Dansk fjordlandskab. Sign. W. Glud 12934. Olie på lærred. 73×84.
Lille hul i øverste vestre hjørne. Behov for let overfladerensning.
Moderne kunst og design, 15. januar 2013
Vurdering
Hammerslag