1403/1607
Kaffeservice af sølv bestående af kaffekande, sukkerskål, flødekande samt lille sættebakke støbt med rocailler, stemplet pseudo Hanau stempler. Ca. 1900. Vægt 735 gr. H. 5–19 cm. (4)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 16. januar 2014
Vurdering
Hammerslag
22 bud