2124/9047
Yves Saint Laurent (f. 1936, d. 2008)
“Kate” taske af rødt læder med gyldne beslag, kædehank, et rum med magnetlukning, en indvendig lomme og rødt ruskindsfor. H. 11 x B. 17 x D. 4 cm.
Fremstår med alm. alders- og brugsslitage. Enkelte ridser. Alle mål er cirkamål.
Fashion, 16. juni 2021
Vurdering
Hammerslag