2124/​9047

Yves Saint Laurent (f. 1936, d. 2008)

“Kate” taske af rødt læder med gyldne beslag, kædehank, et rum med magnetlukning, en indvendig lomme og rødt ruskindsfor. H. 11 x B. 17 x D. 4 cm.

Fremstår med alm. alders- og brugsslitage. Enkelte ridser. Alle mål er cirkamål.

Fashion, 16. juni 2021

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

4.800 DKK

4.800 DKK
4.600 DKK
4.400 DKK
4.200 DKK
4.000 DKK