2124/​9047

Yves Saint Laurent (f. 1936, d. 2008)

“Kate” taske af rødt læder med gyldne beslag, kædehank, et rum med magnetlukning, en indvendig lomme og rødt ruskindsfor. H. 11 x B. 17 x D. 4 cm.

Fremstår med alm. alders- og brugsslitage. Enkelte ridser. Alle mål er cirkamål.

Fashion, 16. juni 2021

Vur­dering

6.000 kr

Hammerslag

4.800 kr

844172 4.800 kr
512306 4.600 kr
844172 4.400 kr
512306 4.200 kr
844172 4.000 kr