2044/87
Fransk bestik af sølv, mester Jean Francois Quillé (III), 19. årh.s slutning. Vægt 3753 g. (61)
Bestående af: 12 middagsgafler, 12 middagsskeer, 12 frokostgafler, 12 dessertskeer, 12 teskeer, 1 kagespade.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 26. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag