2044/​87

Fransk bestik af sølv, mester Jean Francois Quillé (III), 19. årh.s slutning. Vægt 3753 g. (61)

Bestående af: 12 middagsgafler, 12 middagsskeer, 12 frokostgafler, 12 dessertskeer, 12 teskeer, 1 kagespade.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Ældre malerier, møbler og varia, 26. oktober 2020

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag

10.500 DKK

10.500 DKK
(Autobud) 10.000 DKK
9.500 DKK
(Autobud) 9.000 DKK
8.500 DKK
8.000 DKK
(Autobud) 7.500 DKK
7.000 DKK
5.000 DKK