2313/9024
Svensk rokokospejl i ramme af udskåret og forgyldt træ. Originalt facetslebet spejlglas. Ca. 1760. H. 100. B. 42.
Ramme med patina. Spejlglas ret stærkt forvitret pga. alder.
Selected, 27. marts 2023
Vurdering
Hammerslag