1831/742
Russisk design
Bordlampe af bakelit med skærm af opalglas. 20. årh.s begyndelse. H. 45.
Brugsslitage. Minimale afslag på undersiden af skærm. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 31. juli 2018
Vurdering
Hammerslag
35 bud