1841/​9614

Elis Berg (f. 20. århundrede)

Lille vase af klart glas med underfang af grønt glas, dekoreret med cirkulære slibninger. Sign. Kosta B 2230. Udført hos Kosta, 1940erne. H. 10.

Almindelig patina, herunder nogle overfladeridser og mærker. Bund med et par minimale afslag.

Torben Sørensens glassamling, 9. oktober 2018

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag