2438/​120

Kinesisk plakette af porcelæn, dekoreret i farver med pæoner. Monteret i ramme af mørkbejdset træ indlagt med perlemor. 20. årh. Lysmål 39×28,5. Ramme 46×37.

Dele af perlemorsindlægninger mangler. Undersøgt med montering, uden garanti for skjulte fejl.

I Aarhus
Vur­dering

6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?