11946/138
Johannes Rønvig. Luftskibet Graf Zeppelin over Vejle. Usign. Foto på fotopapir, monteret på karton. Dateret under foto 14/5 1931. Foto 21×28,5. Rammemål 37×44.
Beskrevet i arkiv.dk, nr. B702520.
Originalt foto, ikke signeret. Lettere blegnet i yderkanterne.
Kunst, antikviteter & design, 14. november 2019
Vurdering
Hammerslag