2010/60
Et par kandelabre af forniklet messing, stamme i form af amor, hver med fem lysarme. 20. årh. H. 78. (2)
Den ene med brud på sokkel. Rester af stearin. Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. marts 2020
Vurdering
Hammerslag