2016/142
Holger Lübbers (f. København 1850, d. sst. 1931)
Marine med talrige sejlskibe på sundet ud for Kronborg. Sign. H. Lübbers. Olie på lærred. 61×95.
Behov for rensning. Retoucheringer. Mindre afskalninger. Lærred bør strammes op. Større lap på bagsiden.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. april 2020
Vurdering
Hammerslag