2203/132
Kinesisk vase af porcelæn, dekoreret i farver og guld med figurscene, hals med opstilling og vin. Monteret som bordlampe. Mærket Qianlong, men 19. årh. H. ekskl. montering 43.
Hals kraftigt restaureret. Undersøgt med montering, uden garanti for skjulte fejl. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. januar 2022
Vurdering
Hammerslag
23 bud