873/​216

Et par svenske skabe af hvidmalet træ, hver udskåret med tandsnit og front med profileret dør bag hvilke en hylde, afskårne kannelerede hjørner, tilspidsede ben. Gustaviansk stil, 19. årh. og senere. H. 101. B. 65. D. 47. (2)

Møbler, varia & tæpper, 20. september 2017

Vur­dering

25.000 DKK

Hammerslag

20.000 DKK