873/216
Et par svenske skabe af hvidmalet træ, hver udskåret med tandsnit og front med profileret dør bag hvilke en hylde, afskårne kannelerede hjørner, tilspidsede ben. Gustaviansk stil, 19. årh. og senere. H. 101. B. 65. D. 47. (2)
Møbler, varia & tæpper, 20. september 2017
Vurdering
Hammerslag