12014/156
Rokkestol af mørkbejdset bøgetræ, sæde og ryg med broderet betræk, bagside med farvet plyds. 20. årh.s begyndelse. H. 112.
Aldersrelateret slitage, betræk med skjolder.
Kunst, antikviteter & design, 2. april 2020
Vurdering
Hammerslag