2043/214
Tripod glødeskål af messing, gennembrudte sider, to ringhanke. Antagelig Holland 18. årh. H. 15 cm. Diam. 20 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag