2302/25
Paul Fischer (f. København 1860, d. Gentofte 1934)
Parti fra Rådhuspladsen i København en vinterdag. Sign. monogram. Olie på træ. 16,5×11,5.
Enkelte minimale afskalninger og retoucheringer. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. januar 2023
Vurdering
Hammerslag
30 bud