2119/859
“LC 2”. Lænestol med stel af forkromet stål. Løse hynder i sæde, sider og ryg betrukket med sort skind. Formgivet 1929. Udført og stemplet hos Cassina.
Serienummer: 52697.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 11. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
13 bud