2148/​1001

Dansk møbeldesign

Lille skænk af mahogni, buet front med tre skuffer samt opbevaring. H. 68. L. 120. D. 48.

One key included.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker, hak og afslag. Top med skjolder.

Moderne kunst og design, 30. november 2021

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

2.500 DKK

(Autobud) 2.500 DKK
2.400 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK