2148/1001
Dansk møbeldesign
Lille skænk af mahogni, buet front med tre skuffer samt opbevaring. H. 68. L. 120. D. 48.
One key included.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker, hak og afslag. Top med skjolder.
Moderne kunst og design, 30. november 2021
Vurdering
Hammerslag