2203/43
Peder Mønsted (f. Grenaa 1859, d. Fredensborg 1941)
Parti fra en gårdhave i Algeriet. Sign. P. Mønsted 86. Olie på lærred monteret på lærred. 22×16.
En reparation/retouchering. Behov for rensning. Mindre krakeleringer og enkelte minimale afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. januar 2022
Vurdering
Hammerslag