866/​1010

Thyra Hilden (f. 1972)

Pio Diaz (f. 1973)

“Skitse til Coloseo on Fire”, fra kunstinstallations projektet “City on Fire”, 2006. Ed. 1/3. C-print monteret på dibond, signeret, betitlet, datert og nummereret på bagsiden. Indrammet 74×109 cm

Proveniens: Galleri Benoni, Copenhagen.

Malerier, grafik & fotografier, 28. september 2016

Vur­dering

10.000–15.000 DKK

Hammerslag