866/1010
Thyra Hilden (f. 1972)
Pio Diaz (f. 1973)
“Skitse til Coloseo on Fire”, fra kunstinstallations projektet “City on Fire”, 2006. Ed. 1/3. C-print monteret på dibond, signeret, betitlet, datert og nummereret på bagsiden. Indrammet 74×109 cm
Proveniens: Galleri Benoni, Copenhagen.
Malerier, grafik & fotografier, 28. september 2016
Vurdering
Hammerslag