1946/43
Ole Ring (f. Baldersbrønde 1902, d. Køge 1972)
Parti fra Mindemagle ved Ringsted. Sign. Ole Ring 1947. Olie på lærred. 24,5×38.
Nogle minimale krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019
Vurdering
Hammerslag
10 bud