2148/581
Kjellander
Vase samt tilhørende underskål af klart glas med hhv. facetslebne- og sandblæste mønstre i relief. Sign. Kjellander 1936. Udført i Kjellanders eget værksted. H. 19,5. Diam. 23,3. (2)
Almindelig brugsslitage. Nogle overfladeridser samt enkelte mindre mærker og hak.
Moderne kunst og design, 30. november 2021
Vurdering
Hammerslag