1433/1619
Nessecaire af emalje antagelig South Staffordshire samt miniature. 18. årh. H. 5/10 cm. (2)
Nessecaire mangler indhold. Skader. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 14. august 2014
Vurdering
Hammerslag