2041/9063
Napoleon III kabinetskab af rigt indlagt træ, med plade af hvid marmor, beslag af forgyldt bronze, buede sider og front indlagt med blomster og bladværk. Frankrig, 19. årh.s slutning. H. 110. B. 123. D. 48.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Nøgle medfølger.
Selected, 5. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
23 bud