2103/​98

Japansk Meiji reol af rødlakeret træ dekoreret med blomster, paneler indlagt med udskårede landskabsmalerier. 19. årh. H. 92,5. B. 80. D. 31.

Ridser og mærker. Brugsslitage. Løs i samlingerne. Revner i træet. Afslag. Nøgle medfølger ikke.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

4.000 DKK

4.000 DKK