2103/98
Japansk Meiji reol af rødlakeret træ dekoreret med blomster, paneler indlagt med udskårede landskabsmalerier. 19. årh. H. 92,5. B. 80. D. 31.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Løs i samlingerne. Revner i træet. Afslag. Nøgle medfølger ikke.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag