2008/312
Et par olielamper af porcelæn, dekorerede i farver og guld med blomsterranker og ornamentik, på løs stand af porcelæn og tin. 19. årh. H. inkl. lampeglas 56. Stand H. 16. (4)
Undersøgt med montering, uden garanti for skjulte fejl. Reparation ved ornament på den ene stand. Slitage på guld.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020
Vurdering
Hammerslag