2424/726
Kai Nielsen (f. Svendborg 1882, d. Frederiksberg 1924)
“Venus med æblet”. Sign. Kai N. Patineret bronze. H. 34,5.
Generelt almindelig patina. Visse steder med slitage i overfladen.
Moderne kunst og design, 11. juni 2024
Vurdering
Hammerslag
24 bud