1747/​3

Michael Ancher (f. Bornholm 1849, d. Skagen 1927)

Parti fra Skagen strand. Sign. M.A. Olie på lærred. 29×34.

Enkelte mindre krakeleringer samt to minimale afskalninger. Behov for let overfladerensning. Hul fra tegnestift ved nederste kant.

Ældre malerier og møbler, 20. november 2017

Vur­dering

30.000–40.000 DKK

Hammerslag

27.000 DKK

27.000 DKK
26.000 DKK
25.000 DKK