842/838
Harald Engman (f. København 1903, d. sst. 1968)
“Strøget”. Sign. Harald Engman, 1941. Olie på lærred. 50×40.
Mindre overfladiske ridser.
Malerier, grafik og sølv, 25. september 2013
Vurdering
Hammerslag