2043/​38

Engelsk skriveskrin af nøddetræ, rigt indlagt med parketteri og perlemor. 19. årh.s slutning. H. 18. L. 50. B. 25.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Revne i inderplade. Nøgle medfølger ikke.

Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag