2103/48
Engelsk sekstant af mørkt træ, ben og messing. 18.-19. årh. L. 45. B. 37.
Revner og afslag på skala. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag