2132/284
To kinesiske skæringer af delvis forgyldt og bemalet træ prydet med personscenerier og kostelige ting. Qing 19. årh. 51×24 cm og 15×56 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. august 2021
Vurdering
Hammerslag
31 bud