2119/157
George Chambers II (f. 1830, d. ca. 1900, engelsk maler)
Kystparti med et strandet skib og muslingesamlere. Sign. Chambers 70. Olie på lærred. 30,5×40,5.
Lærredet er dubleret. Retoucheringer. Mindre krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
14 bud