2009/941
Dansk snedkermester
Lænestol med stel af patineret eg. Sæde og ryg betrukket med sømbeslået rød fløjl.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og nogle hak. Betræk med en del slitage, herunder løse syninger og huller.
Moderne kunst og design, 25. februar 2020
Vurdering
Hammerslag
15 bud