2442/​7138

Børge Mogensen (f. Aalborg 1914, d. Gentofte 1972)

Ni “Windsor” armstole af bøg. Model J6/J52B/J11. Udført for FDB. (9)

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker hak og reparationer. Nogle løse samlinger. En stol er Model J 11, fire stole er model J 6 og fire stole er model J 52B. 11 hynder betrukket med ternet uld medfølge

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?