Andreas Golder (f. Ekaterinenburg, Rusland 1979, fra 1989 bosat i Tyskland)
“Expession Room for..”, 2010. Sign. Olie på træ (toiletdør). 204×73
Proveniens: Værket/døren malede kunstneren under et ophold i København i forbindelse med realiseringen af udstillingen “Per Aperam ad Astra” på Larmgalleri på Esplanaden, København, 2010.
Malerier, grafik, fotografier, 7. marts 2018