2415/508
Preben Hornung (f. Valby 1919, d. Frederiksberg 1989)
Langebro-billede, 1953. Sign. på bagsiden P. Hornung med datering. Olie på lærred. 37×43.
Udstillet: Fyns Stiftsmuseum, Odense, 1966, kat. nr. 54.
Behov for let overfladerensning.
Moderne kunst og design, 9. april 2024
Vurdering
Hammerslag