2017/199
Margrethebæger af sterlingsølv. Edv. Andersen, 20. årh. Vægt ca. 149 gr. H. 8.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Rester af forgyldning. Mindre buk på fod.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. april 2020
Vurdering
Hammerslag