2132/150
Adolph Larsen (f. København 1856, d. Svejbæk 1942)
Landskabsparti ved aftentide. Sign. Adolph Larsen 1896. Olie på lærred. 40×53.
Behov for let overfladerensning. Krakeleringer og afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. august 2021
Vurdering
Hammerslag
13 bud