2437/143
Lille nyrokoko skab af bemalet træ, plade af imiteret sten, buet front med skuffe og to døre. 19. årh.s midte. H. 82. B. 73. D. 42.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Nyeligt bemalet.
Vurdering