2108/846
Serveringsvogn af eg med tre hylder. Model 308. Udført og mærket hos C.F. Christensen, Silkeborg. 1960'erne. H. 70. L. 74. B. 47.
Litteratur: Scandinavian Furniture Fair 1968, katalog side 136.
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 23. februar 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
9 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||