1342/1690
Tabatiere af sølv, prydet med hestevæddeløb i nielloteknik. Uidentificeret stempel. Vægt ca. 78 gr. Samt russisk cigaretrør af udskåret rav med montering af sølv. I tilhørende etui. 19. årh. L. 9 og 5,5. (2)
Buler, ridser og mærker. Tabatiere med mindre brud på hjørne. Cigaretrør med brud.
Varia, 17. oktober 2013
Vurdering
Hammerslag