1342/​1690

Tabatiere af sølv, prydet med hestevæddeløb i nielloteknik. Uidentificeret stempel. Vægt ca. 78 gr. Samt russisk cigaretrør af udskåret rav med montering af sølv. I tilhørende etui. 19. årh. L. 9 og 5,5. (2)

Buler, ridser og mærker. Tabatiere med mindre brud på hjørne. Cigaretrør med brud.

Varia, 17. oktober 2013

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK